Sık Sorulan Sorular

SSS

Sık Sorulan Sorular

S - Askot kravat, kravatla aynı mıdır?




A - Ascot bir çeşit kravat veya daha doğrusu bir günlük kravattır. Tüm kravatlar, gündüz kravatları veya daha iyi ABD'de askotlar olarak bilinir.

S - Kravat nereden geldi?




C - Kravat, Fransızlar tarafından askere alınan Hırvat paralı askerlerinin boyunlarına düğümlü kumaşlar giydiği 1630'larda ortaya çıktı. Askerler ketenden yapılmış kravatlar giyerlerdi, subaylar ise ince ipekten yapılmış kravatlar giyerlerdi.

S - Nasıl askot kravat veya günlük kravat takmalıyım?




C - Gömleğinizin içine sokarak veya hatta bir polo tişörtüyle geleneksel bir şekilde bir kravat (veya ascot) giyebilirsiniz. Kravatı, gömleğinizin dışına, bir yelek veya ince montun içine sokarak da giyebilirsiniz. Daha rahat bir görünüm için, kravatı bir t-shirtün veya gömleğin dışına bir fular gibi takabilirsiniz. 

S - Kravatı nasıl bağlarsınız?




C - Kravat bağlamak çok kolay, basit talimatlarla videomuzu izlemek için Kravat Nasıl Bağlanır sayfamıza göz atın.

S - Ürünleriniz nerede üretiliyor?




A - Tüm ipek kravatlarımız, cep karelerimiz, eşarplarımız ,fular ve askotlarımız  Bursa Türkiyede üretilmektedir. İpek aksesuarlarımız, ipek baskı ve ipek ürünlerimiz ipek dokuma fabrikasında, yüksek yoğunluklu çözgü sayısı ve çok katlı A1 Dut ipeği kullanılarak yapılmaktadır. 

S - Cep karenizi kravatınız veya kravatınızla eşleştirmeli misiniz?




C - Cep karenizi kravatınız veya kravatınızla eşleştirmenin terzi açısından daha zarif olduğu düşünülüyor. Kıyafetinizi tamamlamak için karşıt renkleri, dokuları ve desenleri eşleştirmenizi öneririz.